Ekol Halı Yıkama

Yahya Kaptan - Alikahya - Yuvam Akarca Halı Yıkama

HALI YIKAMA

Halılarınız profesyonel olmayan halı yıkamacılar tarafından yıkanırsa veya evde yapılan temizlik işlemlerinde bilinçsiz şekilde kullanılan temizlik ürünleri sonucu hem sağlığınız hem de ev tekstil ürünleri, mobilya grubu eşyalar ile halılarınız ömrü açısından olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir.
 
      Ev de yapılan halı temizleme işlemlerinde, halı yüzeyinin parlak görüntüsü insanları yanıltır aslında kirler ve lekeler çıkmaz ve halının tüylerinin altına işler sadece geçici parlaklık elde edilmiş olur. Temizlenen halının tam kurutulmaması halı dokularının ve iplerinin zayıflamasına ve zaman içinçürüyerek kopmasına neden olabilir. Evde uygulanan temizlik işlemleri, halı silme,halı toz alma halıyı ovarak temizleme veya balkonda silkme, sokakta yıkama vb. şeklinde olmaktadır.
 
      Ekol halı yıkama fabrikasında halılarınız tam otomatik halı yıkama makineleriyle, sağlık açısından yan etkisi olmayan temizlik maddeleri kullanılarak, hijyenik bir ortamda yıkanıp temizlenmektedir
 
      Aşağıda isimleri sıralanan halı cinslerine ilk şamada leke uygulaması yapılıp, her birisi farklı yıkama işlemine tabi tutularak temizlenmektedir.
 
             1 - MAKİNA HALISI    ; Otamatik makinada yıkanmaktadır.
 
             2 - SHAGGY HALI      ; El makinası ve özel fırçası ilebirlikte  özel karışım solüsyonla kullanılarak yıkanmaktadır.
 
             3 - YÜN HALI              ; Leke uygulaması yapılarak el makinası  ile yıkanmaktadır.
 
             4 - STEP HALI            ;  Özel solusyonda yumuşatılarak el makinası ile yıkanmaktadır.
 
             5 - KİLİM TÜRÜ          ;  Hava ile temizlenerek tozu çıkarılıktan sonra rengine göre solusyon karışımı yapılarak yıkanmaktadır.